באיזה ציוד תמלול משתמשים אנשי המקצוע?

אחד התחומים שלעתים נותר נחבא מן העין, הוא התחום של ציוד תמלול. ידוע לנו שכאשר אנו שולחים הקלטה מסוימת לאנשי התמלול , הם משתמשים בציוד מקצועי שעוזר להם לבצע את התמלול. אולם, על איזה ציוד מדובר, והאם גם אנו יכולים לקנות ציוד שכזה? יש לזכור שהציוד הבסיסי לתמלול הוא פשוט מכשיר ההקלטה וכן מחשב. אולם, זהו כאמור ציוד לתמלול חובבני בלבד. הרי במקרים הללו מה תוכלו לעשות אם יש מילה לא ברורה או יותר מידי רעשים ברקע? מהצד השני, ברור כי ציוד התמלול המקצועי הוא יקר ולכן בעיקר מתמללים מקצועיים וחברות תמלול משתמשות בו. אולם בכל זאת תמיד מסקרן לדעת – מהו ציוד התמלול שבו הם משתמשים?

 

הכירות עם עולם הציוד לתמלול

  • אוזניות לתמלול – כאשר המתמלל יושב ומתחיל בעבודתו, הוא קודם כל מרכיב אוזניות מיוחדות. יש לזכור שאלו לא האוזניות שאתם מרכיבים כשאתם שומעים מוזיקה. מדובר על ציוד תמלול מקצועי. לכן, האוזניות הללו מצוידות במרכיבים מיוחדים שהופכים את איכות הסאונד לגבוהה ביותר שאפשר למצוא. הדבר מאפשר לשמוע היטב גם לחישות או אנשים שמדברים בצורה פחות ברורה. הדבר מאפשר למתמללים להבין בצורה טובה יותר את מה שנשמע, וכמובן לתמלל בצורה מדויקת יותר. לא פעם, העלויות של כל צמד אוזניות מגיע למאות שקלים ואף מעבר לכך.
  • תוכנה לתמלול – במקרים רבים, התוכנה שבה משתמשים לתמלול, היא לא רק תוכנה שבה מקלידים את מה שנאמר. התוכנה מאפשרת גם לשלוט בצורה טובה יותר על ההקלטה עצמה. כך, בעזרת תוכנת התמלול אפשר גם לעצור את ההקלטה, לשנות את הקצב שלה, להעביר אותה לנקודה מסוימת, להשמיע קטעים מסוימים באופן שחוזר על עצמו, ועוד. התוכנה מאפשרת גם לסדר בצורה טובה את השיחות שנשמעות בתמלול באופן אוטומטי, כך שהתוצאה הסופית תהיה נוחה מאד לקריאה. התוכנה תומכת במספר גבוה של שפות, שכן התמלול לא מוגבל רק לעברית או אנגלית.
  • ציוד לעיבוד קול – במקרים רבים, ציוד תמלול משמש לטובת שיפור איכות הסאונד שמופיע בהקלטה. יש לזכור שהקלטות רבות יכולות להיות עם רעשים משמעותיים שנמצאים ברקע, או עם אנשים שמדברים בעוצמה נמוכה מאד כך שקשה להבין את מה שהם אומרים. הציוד לעיבוד הקול מאפשר לנקות את רעשי הרקע ולהתמקד במה שנאמר- ואת ערוצי הדיבור לעומת זאת, להגביר למקסימום האפשרי. הציוד אף מאפשר לשמוע בצורה מעמיקה יותר מילים שאינן ברורות. זהו ציוד חשוב מאד, במיוחד כאשר מדובר על תמלול של חומר שמיועד לבית המשפט – שם יש חשיבות עליונה לדיוק.

 

הציוד המקצועי של פרוטוקול שירותי תמלול

סקרנו עבורכם סוגים שונים של ציוד תמלול שאנשי התמלול המקצוענים משתמשים בו. כמובן שחברת פרוטוקול שירותי תמלול, שמחה מאד לבשר לכם שהיא עושה שימוש בציוד המתקדם ביותר שיש היום בעולם התמלול. כאשר אתם מפנים אלינו עבודות שונות לתמלול, אתם יכולים להיות רגועים ולדעת שבעזרת הציוד המקצועי שלנו, נוכל לספק לכם את התמלול הטוב ביותר.

Posted in סוגי תמלול נוספים.

One Comment

  1. Pingback: באיזה צ&#14...

Comments are closed.