כמה עולה תמלול הקלטה

כאשר אתם פונים לשירותי תמלול, לטובת תמלול של הקלטה מסוימת, אחד הדברים שכמובן מעסיקים אתכם באופן טבע, הוא המחיר שאותו אתם צריכים לשלם תמורת הישרות. יש לזכור כמובן ששירותי התמלול אינם ניתנים בחינם, ומדובר על עבודה שדורשת זמן הושקעה. עם זאת, הצעות המחיר כיום על שירותי התמלול הן מגוונות מאד – הצעות יכולות לנוע למשל, בין טווח של 90 ש"ח לבין טווח של 2,000 ש"ח  – ומדובר על טווח רחב מאד! איך אפשר להסביר את זה? הסיבה לכך היא שיש המון פרמטרים שבאופן טבעי, ישפיעו על המחיר הסופי של תמלול ההקלטה. אז איך קובעים את המחיר?

כך קובעים את מחירי התמלול להקלטה

  • אורך התמלול – ברמה הבסיסית ביותר, המחיר של תמלול הקלטה נקבע לפי אורך התמלול. התמחור הוא לפי דף. כלומר – ברגע שיש דף אחד מתומלל, אזי אפשר לגבות עבורו מחיר, וככל שיש יותר דפים – כך המחיר מוכפל בהתאם. שימו לבש בכדי למנוע אי נעימות או אי הבנה בנוגע לרווח בין השורות בדף, גודל הפונט, מעבר בין שורות וכיו"ב – יש לוודא מראש מול חברת התמלול כמובן, מהם התנאים הללו לתמלול בתוך הדף.
  • שפת התמלול – זה קריטריון שההשפעה שלו על מחירי התמלול הוא פשוט עצום. יש פער עצום במחיר בין תמלול של הקלטה בשפה העברית, לבין תמלול בשפות אחרות. ככל שהשפה נחשבת ליותר נדירה בישראל ויש פחות דוברים שלה, כך מחירי ההקלטה יעלו. על כן, תמלול של הקלטה בשפות כמו אנגלית, רוסית, אמהרית וערבית אמנם יהיו יקרות יותר מתמלול שלהקלטה בעברית, אבל לא בפער ניכר. לעומת זאת, כאשר מדובר על שפות כמו צרפתית, איטלקית, רומנית ואפילו סינית – אלו כבר שפות שיש להן פחות דוברים בישראל. על כן ובאופן טבעי, התמלול של הקלטות בפשות אלו יכול להיות במחיר יקר יותר עבור כל כף תמלול, ועליכם לקחת זאת בחשבון. כמו כן, אם אתם זקוקים לשירותי תרגום של ההקלטה, ולא רק לשירותי תמלול – ברור שתהיה לכך תוספת למחיר.
  • זמן העבודה – עוד פרמטר שישפיע על מחירי התמלול נוגע ללוח הזמנים שלכם. אם מבחינתכם, אין תאריך יעד קרוב מידי ובהול עבור קבלת התמלול, תוכלו לקבל הצעת מחיר זולה יותר. לעומת זאת, אם תודיעו לגורם המתמלל שאתם זקוקים בדחיפות לתמלול תוך 2-3 ימי עבודה, כמובן שאותו גורם יגבה מכם סכום גבוה יותר, שכן עליו לעבוד בלחץ. כמובן שככל שהתמלול בהול יותר וההקלטה ארוכה יותר – המחיר יעלה בהתאם.

רוצים לקבל הצעת מחיר?

אם אתם רוצים לקבל הצעת מחיר מדויקת עבור תמלול של הקלטה שבידכם, אתם מוזמנים כמובן לפנות כבר עכשיו לחברת פרוטוקול בע"מ! נשמח לספק לכם הצעת מחיר הוגנת במיוחד, בהסתמך על ההקלטה שברשותכם.