תמלול בזמן אמת

במה תמלול בזמן אמת שונה מתמלול רגיל?

כאשר אתם ניגשים לעולם המקצועי של התמלול, יש לשים לב שיש הבדל של שמיים וארץ בין שירותי תמלול רגילים, לבין שירותי תמלול בזמן אמת. מדובר למעשה על שירותים שאף דורשים כישורים אחרים, ואם הם בזמן אמת – הם דורשים יכולות גבוהות הרבה יותר. מדוע? בתמלול רגיל, המתמלל יכול להאזין תמיד לקלטת השמע – הוא יכול לחזור אחורה, להפסיק, להקשיב היטב אם יש מיהל שאיננה מובנת, והוא יכול לעבוד בקצב שנוח לו. לעומת זאת, כאשר התמלול נעשה בזמן אמת, חובה שהמתמלל יהיה מיומן במיוחד – הוא לא יכול לחזור אחורה שכן הוא הוא עושה תמלול חי. אין אפשרות לבקש לחזור על מילים, וצריך גם לשים לב מתי הדובר בשיחה מתחלף ולציין זאת. הדבר דורש כישורי הקלדה גבוהים מאד ויכולת לשים לב לפרטים הקטנים ביותר ולחלוקת קשב מצוינת.

מתי תידרשו להשתמש בשירות?

  • תמלול קבוצות מיקוד – חברות רבות שעורכות סקרים באמצעות קבוצות מיקוד, מזמינות לא פעם שירותי תמלול בזמן אמת. המתמלל יושב בתוך חדר השיחה או מחוצה לו, ויכול להאזין באופן מתמיד לתשובות של חברי הקבוצה בנוגע לדעתם על שירות מסוים או על מוצר מסוים. כמובן שהמתמלל מקליד באופן מלא את התשובות של כל חברי הקבוצה, כולל דגש על הפרדה בין הדוברים השונים, בכדי שלאחר מכן מנהלי השיווק בחברה יוכלו לנתח את הנתונים.
  • שיחות וידאו – חברות רבות עורכות דיוני וידאו חיים ביחד עם שותפים או לקוחות שנמצאים מעבר לים. שיחות אלו מאפשרות כמובן לקיים דיונים גם מבלי שהמרחק מפריע. אולם, בכדי שיישאר תיעדו של הדיונים הללו – יש צורך להזמין מתמלל אשר יבצע תמלול בזמן אמת, ויכול לתעד את כל הדברים הנאמרים בשיחה המיוחדת – גם בקרב המשתתפים שנוכחים פיזית בישיבה וגם בקרב מי שנמצא מעבר לים.
  • ראיונות – לא פעם, עוד בזמן הריאיון עצמו, אי אפשר להסתפק בהקלטה רגילה ויש לתמלל ישירות את דברי המרואיין – בין השאר משום שיש להעביר את דבריו במהירות לגורם נוסף ואין אפשרות לשבת מאוחר יותר. כמובן שהמראיין לא יכול גם להקשיב וגם להקליד הכל. על כן, כדאי להזמין אדם שמבצע תמלול בזמן אמת שיוכל לשבת לצד המראיין והמרואיין, ולתמלל את כל מה שנאמר.
  • תמלול שיחות – כאשר אתם מקיימים שיחה חשובה מאד אשר אתם מבקשים לתמלל אותה בזמן אמת (בין השאר משום שיש לכם קושי מסוים להקליט אותה, תהא הסיבה אשר תהיה), אפשר להזמין שירותי תמלול בזמן אמת, ולהעלות את המתמלל על הקו, בכדי שיוכל להקליד את כל מה שנאמר.

בחברת פרוטוקול דואגים לכם תמיד

חברת פרוטוקול שירותי תמלול, שמחה לספק לכם את השירות המיוחד של תמלול מלא ומדויק בזמן אמת. צוות המתמללים המיומן והמקצועי של החברה, מסוגל לספק שירותי תמלול ברמה מעולה, כולל תמלול חי, בכל הרכב שהוא, עבור גורמים עסקיים, גורמים ציבוריים או לקוחות פרטיים לפי הנדרש.

Posted in סוגי תמלול נוספים.