תמלול דיגיטלי

במה תמלול דיגיטלי שונה מהתמלול האנלוגי?

בעבר, כאשר היה מדובר על שירותי תמלול מקצועיים, לא הייתה בעצם הפרדה בין הטכנולוגיות השונות. כלל ההקלטות שנעשו, היה על בסיס טכנולוגיה אנלוגית, כאשר לכל מכשיר הקלטה הייתה קלטת מיוחדת שעליה היה נטבע הסאונד המוקלט, כאשר המתמלל היה מפעיל את הקלטת הוא היה יכול לשמוע ולהתחיל לתמלל. כיום לעומת זאת, מדובר בין השאר על השירות הנפוץ של תמלול דיגיטלי. הסיבה לכך היא השינוי בטכנולוגיית ההקלטות. גם עולם ההקלטות עבר לכיוון דיגיטלי, וכיום רוב ההקלטות נעשות באמצעות מכשירי הקלטה דיגיטליים. היתרון שבהם הוא ביכולת הפשוטה להעביר את קבצי הקול שלהם. לא צריך להעביר באופן פיזי קלטת – אלא לשלוח את קובץ ההקלטה דרך האינטרנט או התקן USB ישירות למתמלל המקצועי, שיכול כמובן לבצע את התמלול ישירות דרך המחשב שלו.

היתרונות החשובים בתמלול הדיגיטלי

  • נוחות – אין ספק שאם תשלחו קובץ סאונד לטובת תמלול דיגיטלי, אתם תוכלו לקבל באופן מהיר יותר את התמלילים בחזרה. מדוע? בתמלול אנלוגי, המתמלל נדרש לעבוד עם מכשיר ההקלטה עצמו, ואם עליו לשמוע שוב מילה או משפט עליו להעביר אחורה את ההקלטה באופן מורכב יחסית. בהקלטה דיגיטלית לעומת זאת אין בעיה כזו. המתמלל יכול בלחיצת כפתור להעביר את ההקלטה קדימה או אחורה ולעשות בקובץ ככל העולה על רוחו. הוא אף יכול להפוך את קצב ההקלטה לאטי יותר, בכדי להקליד בנוחות, ובקיצור – הכל מוביל לכך שאתם תקבלו את התמלול מהר יותר מהמקובל.
  • תשומת לב לפרטים – עוד יתרון חשוב מאד של תמלול דיגיטלי, הוא שבשיטה זו קל לעתים יותר לשים לב לפרטים. אמנם איכות הסאונד של התמליל האנלוגי נחשבת גבוהה יותר, אך בתמלול הדיגיטלי יש יותר אפשרויות לבדיקת הקול עצמו. אפשר להעביר את הקובץ לתוכנות לבדיקת סאונד, ובהן לוודא פרטים מסוימים. כך למשל אם יש מילה לא מובנת – קל יותר לבצע עבורה בדיקה. יש אפשרות גם לזהות הבדלים דקים מאד בקולו של אדם ברגע שמעבירים אותו לתוכנה דיגיטלית. כשמדובר על עולם המשפט והראיות – ברור שלהקלטה דיגיטלית ולתמלול דיגיטלי, יש משקל ראייתי חשוב מאד שאי אפשר להתעלם ממנו.
  • עותקים רבים – כאשר אתם תשלחו את קובץ ההקלטה לשירותי תמלול דיגיטלי, אתם לא תצטרכו לוותר כמובן על העותק הדיגיטלי שיש ברשותכם. אפשר להפיץ באופן מלא את ההקלטה הדיגיטלית, ובניגוד להקלטה אנלוגית שם הנכם נדרשים או לוותר אל הקלטת או לשכפל אותה באופן מסובך – הרי שכעת אמצעי ההפצה הוא נוח פשוט, חינמי ונוח מכל מחשב ביתי.

בפרוטוקול יתמללו בורכם הכל

אם אתם רוצים להתקדם למאה ה21, אתם מוזמנים להקליט כבר עכשיו עם מכשיר הקלטה דיגיטלי כל מה שאתם צריכים – ולמסור את זה לצוות המקצועי של חברת פרוטוקול. החברה מבצעת כמובן תמלולים דיגיטליים ברמה גבוהה במיוחד, לשביעות הרצון של כל לקוחותיה.

Posted in סוגי תמלול נוספים.