תמלול דיונים

אין ספק שאחד משירותי התמלול הנפוצים והנדרשים ביותר, הוא השירות של תמלול דיונים. מדוע דווקא הצורך בתמלול של דיונים עולה לעתים קרובות? יש לכך מספר טעמים. ראשית יש לזכור שבמקרים רבים יש למידע בדיונים השלכות עצומות. בין אם מדבור על דיונים במגזר העסקי או במגזר הציבורי – חשוב מאד שיהיה תיעוד מדויק של המידע שעובר בהם. מעבר לכך כמובן שגם בעולם המשפט יש ערך עצום למידע שעובר, שכן הדבר יכול להכריע את הכף לכאן או לכאן. מעבר לכך, בדיונים יש מספר גבוה של דוברים – ואם מסתפקים בהקלטה בלבד, קשה מאד להבין מי אומר מה, והדבר עלול להוביל לטעויות גורליות בזיהוי הדוברים. לעומת זאת, אם מדובר על תמלול מקצועי של דיונים – אפשר להסיר את כל הספיקות, ולקבל מידע מדויק ומקיף.

כמה סוגים של תמלול לדיונים

  • תמלול לעולם המשפט – במקרים רבים, משתמשים בשירות של תמלול דיונים מעבר לתמלול שבית המשפט עצמו מספק. יש לציין שכל אחד מהצדדים רשאי להוסיף תמלול עצמאי משלו, בכפוף לאישור של בית המשפט. התמלול מאפשר לתעד האם ישנן הפרעות מיוחדות במשפט והאם יש עבירה על הנהלים לרעתו של האדם שהזמין את התמלול. לא פעם, ברגע שהצד השני מזהה שיש גורם נוסף שמבצע תיעוד – הוא כמובן נזהר הרבה יותר בלשונו.
  • תיעוד חי או לא? – באופן עקרוני, יש שני סוגים אפשריים לשירות של תמלול דיונים. הראשון הוא התמלול הרגיל, שבו מקליטים קודם את הדיון, ולאחר מכן מעבירים את ההקלטה למתמלל מקצועי. הסוג השני הוא תמלול חי בדיון, ומדובר על שירות נפוץ מאד. בשירות זה, המתמלל נמצא בעצמו בשולחן הדיונים ומקליד את כל מה שנאמר. מדוע שירות זה נדרש לעתים קרובות? משום שכך המתמלל יכול יותר בנקל לזהות את הדוברים השונים בשיחה ולהקליד את דבריהם, וכך גם לא תלויים בהקלטה בלבד ובאיכות שלה. כמובן שאפשר להקליט את הנאמר בדיון מעבר להקלדה והתמלול, ולאחר מכן המתמלל יכול לוודא כי הדברים שהקליד זהים לחלוטין להקלטה, והדבר מאשר את המקצועיות של התמלול.
  • סידור התמלול – כאמור, כאשר מדובר על תמלול דיונים, יש חשיבות עליונה להפרדה מלאה בין הדוברים, ולהבנה מדויקת של מה שנאמר במסגרת הדיון. יש לזכור שלכל מילה שנאמרת בדיון יכולה להיות השלכה עצומה על ההחלטות בעתיד, וחשוב שגם יהיה זיהוי מלא בין המשפט לבין הדובר. לכן יש לשים לב שהתמלולים שתזמינו יגיעו כשהם מסודרים, וברור בהם באופן מלא מי בדיוק אומר מה, ואין שום אפשרות לטעות בזיהוי.

התחייבות לאיכות בחברה שלנו

אם אתם רוצים לבחור בחברה המובילה לטובת התמלול של דיון או סדרת דיונים, הגעתם למקום הנכון! חברת פרוטוקול שמחה מאד לספק לכם את שירותי התמלול המובילים שלה. בחברה עובדים צוותי מתמללים מקצועיים, בעלי ניסיון רב בתמלול של דיונים מכל סוג ובכל הרכב – כולל אפשרויות לתמלול בזמן אמת.

חייגו עכשיו: 03-561-2573 או 02-624-0724 לקבלת הצעת מחיר משתלמת

Posted in סוגי תמלול נוספים.