תמלול האזנות סתר הוא התמלול הרגיש ביותר!

עולם התמלולים נראה לכם לעתים כמו עולם אפור ורגיל למדי? כדאי לחשוב שוב, שכן כאשר מדובר על תמלול האזנות סתר, הקערה מתהפכת על פיה! האזנות הסתר הן כידוע האזנות אשר נעשות כאשר גורם מסוים לא יודע כלל כי השיחה שהוא מנהל מוקלטת. יש לציין כי האזנת סתר חוקית היא כזו שבה אחד הצדדים בשיחה יודעים כי השיחה מוקלטת. שיחה שבה אף אחד מהצדדים לא יודע על ההקלטה היא מוקלטת לא חוקית, אלא אם נעשתה באישור שופט של בית המשפט מראש (ולא בדיעבד). כל עוד השיחה עומדת במסגרת החוק – הרי שאין גם שום בעיה לתמלל אותה. עם זאת, חשוב להבין שאת התמלול רצוי שלא יבצע המקליט עצמו, אלא יש לשלוח אותה לשירות מקצועי במיוחד שמתמחה בביצוע תמלול האזנות סתר. יש לזכור שלרוב, התמלול נעשה לטובת הצגת ראיות לבית המשפט, ומכאן המשקל המכריע של התמלול.

 כל הסיבות להזמין תמלול מקצועי

  • איכות גבוהה – כאשר מפנים את ההקלטה לשירות של תמלול האזנות סתר, יכולים להיות בטוחים שגם אם יש חלקים בהקלטה שלא בוררים, הרי שצוות המתמללים יפעיל את הציוד המקצועי שיש לו לטובת שיפור איכות הסאונד. בין השאר, הציוד כולל אפשרויות לניקוי רעשי רקע והגברת הקול של הדוברים, כמו גם שינוי קצב הדיבור, בכדי שיהיה אפשרי להבין בצורה טובה יותר גם דברים שלעתים לא נשמעים ברורים בהקלטה.
  • זיהוי מלא של הדוברים – אחד הוויכוחים שלא פעם מגיעים לפתחו של בית המשפט, הוא באשר לזהות הדוברים שנמצאים בהקלטה ולא פעם אדם מסוים ינסה לכפור באשמתו בטענה שאין הוא הדובר בהקלטה. תחת השירות של תמלול האזנות סתר, ניתן לשלוח את ההקלטה גם למעבדת קול מקצועית בה יהיה ניתן לזהות בוודאות גבוהה מאד מיהם הדוברים השונים שמשתתפים בשיחה המוקלטת – וכך כמובן להשיג ראיה טובה יותר.
  • אישור של בית המשפט – לרוב, בית המשפט נוטה להתייחס בחשדנות רבה מאד לתמלול חובבני של אנשים שלא עסקו בכך, והדבר מחליש את עוצמת הריאות. לעומת זאת, חברה יכולה להתחייב כי כל מה שנכתב זהה לחלוטין למה שמופיע בהקלטה בוודאות מוחלטת. הדבר כמובן מעלה ומחזק את עוצמת הראיה מול בית המשפט שנוטה להתייחס לתמלול כעדות מהימנה יותר.

 

לקבל את השירות המקצועי שלנו

במידה ואתם מעוניינים בשירותי תמלול מצוינים לטובת האזנות סתר, מומלץ בחום שתפנו כבר עכשיו לחברת פרוטוקול שירותי תמלול. החברה נחשבת למובילה בישראל וכאשר מדובר על האזנות סתר, הניסיון המקיף של החברה מדבר בעד עצמו. החברה מבצעת תמלולים רבים להאזנות סתר שנשלחים לבית המשפט, ואלו מתקבלים כראיות לכל דבר.

Posted in סוגי תמלול נוספים.