תמלול הקלטה לבית המשפט

כאשר ישנו דיון מסוים בבית משפט, הרי שכל חומר רגיש מאד שמגיע לבית המשפט, יכול לשנות את התמונה המשפטית מקצה לקצה. לא פעם, ישנן שיחות שנערכות, שבהן אם שומעים מה אנשים אומרים – הדבר בהחלט יכול הלטות את הכף לכיוון מסוים! לא מעט אנשים שעומדים במרכזו של דיון בבית משפט אזרחי או פלילי, מואצים את עצמם כאשר יש להם הקלטה של שיחה מסוימת, והדבר בהחלט יכול לסייע להם להוכיח את נקודתכם בבית המשפט. עם זאת, האם אפשר להגיש את ההקלטה כמו שהיא לבית המשפט? פעמים רבות, אין די בהקלטה! יש לזכור כי בהקלטה יש לעתים מילים לא ברורות במיוחד, ולא תמיד ברור מיהו הדובר בהקלטה. כך בעצם, הצד שמנגד, עלול לנסות ולהראות שההקלטה לא אמינה לגמרי ולא ברור מה נאמר בה, ולכן ינסה לשכנע את בית המשפט שלא לקבל את ההקלטה כראיה משפטית. איך אתם יכולים לשנות את התמונה לטובתכם? התשובה היא ברורה – עליכם לפנות לשירותי תמלול, אשר יתמלל ואת ההקלטה עבור בית המשפט.

המשמעות של התמלול המשפטי והשפעתו

  • מדוע התמלול נדרש? – בראש ובראשונה, התמלול עוזר לבית המשפט להבין מה בדיוק נאמר בהקלטה, ומי אומר זאת. יש לזכור כי השופטים לא מקבלים בנקל את ההקלטה כראיה. אם מוגש בפניהם תמלול של גורם מקצועי, הם מוכנים ביתר שאת לקבל את ההקלטה כולה כראיה קבילה, משום שהתמלול מסביר בדיוק מה נאמר בה. מבחינתכם כמובן, הדבר יכול להיות דחיפה רצינית מאד לטובתכם.
  • מי מתמלל את ההקלטה? – זה עוד סעיף אשר חובה להתייחס אליו. התמלול המשפטי הוא לא משהו שכל אחד יכול לעשות. אם בתמלולים אחרים זהות המתמלל איננה כה קריטית, כי הם משרתים רק אתכם, הרי שבתמלול המשפטי, לבית המשפט יש לעתים הגדרה מאד מוגדרת ומאד מחמירה עבור זהות המתמלל. מי שמתמלל את ההקלטות לבית המשפט צריך בעצם לעסוק בתמלול כמקצוע לכל דבר ועניין. זה צריך להיות גורם בלתי תלוי, עם ניסיון רב בעולם התמלול, ובפרט אם יש לו ניסיון בתמלול הקלטות עבור בתי משפט. זה צריך להיות אדם ללא משוא פנים, ללא עבר פלילי, ובמלי שיש לו עניין פנימי בבית המשפט. כלומר – עליכם לפנות לשירותי תמלול אובייקטיביים, ואלו יבצעו את התמלול הטוב ביותר. בית המשפט כמובן, יטה במקרים הללו יותר לקבל את התמלול כאמין, והדבר בהחלט יכול לשכנע את השופטים לקבל את ההקלטה כולה כאמינה.
  • מה התמלול יכול לגלות? – יש לשים לב כי התמלול המשפטי יכול להיות עניין עדין במיוחד ואף סבוך. נסו לחשוב כיצד בהקלטה שמוגשת לבין המשפט, מילה כמו "לא" בהקלטה, עלולה להישמע כמו "או" או "הו" וכיו"ב. ברור שבמקרים הללו, המשפט יכול להשתנות לחלוטין מהקצה לקצה – וכתוצאה מכך, כל המשפט יכול להשתנות לחלוטין! לכן, התמלול המקצועי הוא כה קריטי.
  • האמצעים לתמלול מדויק – יש לזכור שכאשר אתם פונים לשירות המקצועי של תמלול משפטי, הרי שהמתמללים לא משתמשים בציוד הרגיל של אוזניות ושל מחשב. במקום זה, יש להם ציוד מתקדם במיוחד להאזנה להקלטות. הציוד והתכונות של המתמללים מאפשר להם גם להפריד ולהוריד את רעשי הרקע שאולי מפריעים, להגביר את ערוצי הדיבור השונים, ולעשות שימוש בתכונות לזיהוי קול.

לפנות כבר עכשיו למומחים

אם אתם מעוניינים בשירותי תמלול הקלטות לבית המשפט, אתם מוזמנים כבר עכשיו לפנות לחברת פרוטוקול. לבחרה שלנו יש ניסיון רב בתחום, והידע הרב שלנו מאפשר לנו לספק לכם את שירותי התמלול ברמה הגבוהה ביותר שיש!