לראות וגם לשמוע דרך תמלול וידאו

במקרים רבים, בהם מדובר על שירותי תמלול מקצועיים, נראה שההתייחסות הרגילה היא לתמלולים של הקלטות סאונד בלבד. אולם, מה קורה במצב שבו אתם זקוקים לשירות של תמלול וידאו? האם השירות הוא אפשרי? יש לזכור שבמקרים רבים יש צורך לתעד הקלטה שהיא לא רק של קול – אלא שניתן גם לצפות בה באירועים שונים. כך למשל כאשר יש תיעוד מצולם של שיחה או דיון בבית משפט, או תיעוד של הרצאה מצולמת או אפילו של ראיון מצולם – יש לעתים קרובות להתייחס גם למה שקורה ומה שנראה, שיכול להיות דבר רב משמעות. כך למשל בוידאו אפשר לראות מהן הבעות הפנים של האנשים השונים, אפשר לזהות יותר דוברים שמופיעים, אפשר לראות היכן אנשים נפגשים וכיו"ב. כיום, שירותי התמלול המקצועיים יכולים לספק לכם מענה מלא גם לתמלול של קטעי וידאו שלמים, ממש כמו כל הקלטה אחרת.

 

מידע מלא על התמלול לווידאו

  • מה השירות כולל? – באופן עקרוני עליכם לשאול את עצמכם האם אתם מחפשים שירות של תמלול וידאו שיהיה זהה לתמלול רגיל, או משהו מעבר. למה הכוונה? יש אפשרות להתייחס להקלטת הווידאו כאילו היא הקלטת סאונד בלבד. כאשר אין חשיבות למה שנראה, ופשוט סוג ההקלטה כולל גם וידיאו. אולם במקרים רבים, יש דרישה שהמתמלל יתייחס בהחלט גם לחלק שהוא צופה, ולא רק לחלק שהוא שומע. כך על המתמלל לציין כמובן האם יש אנשים אשר משנים את מיקומם בווידאו, האם יש אנשים שנכנסים ויוצאים, מהן הבעות הפנים של האנשים השונים, וכיו"ב. הדבר חשוב מאד בכדי לקבל תמלול וידאו מדויק יותר ואיכותי יותר.
  • זיהוי רק בווידאו – במקרים רבים, על המתמלל לנסות ולזהות מה אומרת דמות מסוימת בתיעוד הווידאו, וזאת מבלי שיש קול, או כאשר איכות הקול היא בעייתית. במקרים אלו, יש כמובן להסתמך על תנועות השפתיים של המצולמים בקטע. יש לזכור שלצורך כך, צריך שאיכות הווידאו עצמו תהיה מספיק גבוהה, בכדי שהמתמלל יוכל לזהות בוודאות את תנועות השפתיים של האנשים שמופיעים, ולהבין מה הם אומרים. יש לזכור שכאשר האיכות לא גבוהה מספיק – המתמלל לא יכול להתחייב מבחינה משפטית לדיוק.
  • האם העלויות שונות? – באופן עקרוני, אם אתם מזמינים תמלול וידאו שבו אתם מבקשים לקבל תמלול הרבה יותר רחב ומעמיק מתיעוד של קטע קולי בלבד, ואתם מבקשים גם התייחסות למה שנראה ולא רק למה שנשמע – אזי יש לצפות גם לתמחור שונה. עם זאת, המחירים הם עדיין הוגנים והגיוניים.

 

זקוקים לתמלול האיכותי ביותר?

חברת פרוטוקול שירותי תמלול תשמח לסייע לכם בכל מצב שבו אתם זקוקים לתמלול איכותי במיוחד של קטע וידאו. החברה מתמחה גם בתיעוד ותמלול של קטעים ויזואליים, ולא רק תמלול לקטעי קול, ואתם יכולים לקבל את השירות המקיף בכל מועד שנדרש.

Posted in סוגי תמלול נוספים.

One Comment

  1. Pingback: לראות ו&#14...

Comments are closed.