מה משמעות השירות של תמלול מסמכים?

בבואנו להיתקל בשירות של תמלול מסמכים, אפשר שאנו מעט מבולבלים. הרי המסמך הוא מטבעו דבר מה כתוב – אז מדוע יש לתמלל אותו? לכך אפשר לתת מספר פרשנויות שונות. במקרים רבים, יש לזכור שבהקלטות שונות אפשר לשמוע תיעוד של הקראת מסמכים – ומשם יש צורך לשחזר את המסמכים. כמו כן בחלק מהמקרים, השירות עצמו כולל תמלול של דבר מה שאדם אמר – ואותו יש להכין כבסיס למסמך מסוים. איך זה בעצם עובד, ואיך אפשר לבצע עיבוד מהתמלול אל המסמכים? להלן הסבר מקיף על השירות, והבנה מלאה של מה שהוא כולל על כל נגזרותיו.

 

כל השירותים תחת התמלול של המסמכים

  • תמלול מסמך מוקרא – זהו שירות חשוב מאד, בו יש הקלטה אשר מתעדת הקראה של מסמך כתוב. בשירות זה של תמלול מסמכים משתמשים, כאשר ברור שיש מסמך שנאבד, והדרך היחידה לשחזר אותו היא דרך הקלטה של הקראתו. במקרים נוספים אפשר להשתמש בתמלול ההקלטה לא רק כשהמסמך אבוד. כך למשל אם יש מסמך שנמצא, אך יש שטוענים כי הוא מזויף, אפשר למצוא הקלטה של גורם מהימן שעוסק במסמך ומקריא חלקים ממנו, ומהתמלול אפשר לבצע השוואה למסמך המדובר, ולוודא ולבדוק האם מדובר במקור או בזיוף, וכמובן שהדבר יכול לשמש גם כראיה משפטית.
  • הכנת מסמך מתמלול – זהו שירות מעט שונה של תמלול מסמכים, והמשמעות שלו היא ליצור מסמך דרך דבר מה שהוקלט. בשירות זה משתמשים כאשר ברור שהדרך היחידה ליצור מסמך היא רק דרך דבר מה שאדם אמר. במיוחד נהוג להשתמש במקרים הללו בכל מה שנוגע לצוואות. בית המשפט מכיר בכך שכאשר אדם נמצא על ערש דווי ,זוהי זכותו להשמיע צוואה בעל פה, גם אם איננה מנוסחת כצוואה – שכן זו דרכו היחידה לחלק את רכושו שנותר. עם זאת, כמובן שמאחר שיש בעיה בצוואה שכזו, הרי שבמקרים רבים נהוג להקליט אותה, ואז לשלוח אותה לשירות של תמלול מסמכים. כך בעצם, יש תיעוד מלא ומקיף לצוואתו האחרונה של האדם, ואז גם אפשר ליצור ממנה מסמך שיוגש לבית המשפט, וזה יאשר אותה כצוואה לכל דבר.
  • תרגום מסמכים – זהו שירות מעט מקביל, אך כזה שקשור לתמלול של המסמכים. בשירות זה משתמשים כאשר שומעים הקראה של מסמך מסוים, ולאחר מכן יש גם צורך לתרגם אותו לשפות אחרות – בין אם מדובר על תרגום לעברית או מעברית ,זה קשור כמובן באופן הדוק לשירות של תמלול מסמכים, כאשר מהתמלול מעבירים את המסמך לתרגום.

 

והכל נמצא בכתובת אחת

אם אתם מעוניינים בתמלול של מסמך מסוים, הגעתם בדיוק למקום שבו אתם תמצאו את המענה המקיף – בחברת פרוטוקול שירותי תמלול. לחברה צוות מצוין של מתמללים מומחים, שעושים שימוש בציוד טכנולוגי חדיש, שמאפשר להם לספק לכם את התוצאות הטובות ביותר.

Posted in סוגי תמלול נוספים.

One Comment

  1. Pingback: מה משמע&#14...

Comments are closed.