תמלול קבצים

כיצד מבצעים תמלול בצורה הטובה ביותר – הסבר קצר על שירות זה

תמלול קבצים הוא למעשה המרה של קבצי שמע או אודיו למסמכים כתובים. בשימושים הרבים של פעולת התמלול אנחנו עוד נגע בהרחבה, אבל כרגע הדבר המשמעותי ביותר שעליכם להבין הוא שתמלול איכותי ונכון לא כל אחד יכול לבצע. נסו לרגע להקליט את עצמכם מדברים עם אדם אחר במשך שתי דקות ונסו לאחר מכן להעלות את השיחה הזאת על הכתב. מרבית הסיכויים שתבינו לאחר עמוד וחצי שמדובר במשימה קשה במיוחד שלא כל אחד יכול לבצע, בשל הקשיים הטכניים והמקצועיים הקשורים לפעולה זו. עבודה מקצועית של תמלול חייבת להתחיל בסינון של רעשי רקע ויצירת תנאים אופטימליים לשמיעה של כל מילה ומילה, בלי פגיעה כמובן בתוכן בתהליך הסינון. לאחר מכן, המקצוען המבצע את עבודת תמלול הקבצים חייב להבין את השפה המדוברת היטב, ולא לפספס אף מילה מהתוכן וההקשר שבו היא נאמרה, בלי טעויות שנובעות ממבטאים, כולל הדגשה של מילים שאינן מוכרות או שנאמרו בהקשר לא ברור. כשאנחנו מבצעים תמלול קבצים, החלק החשוב ביותר הוא התוכן. מה שנאמר הוא גם החלק שעולה על הכתב ושנקרא על ידי כלל הגורמים המעוניינים בדבר ולכן אסור לפספס אפילו חלק קטן מהתוכן הזה. השלב האחרון של התמלול הוא העריכה וההתאמה של הטקסט ללקוח בהתאם לצורך שלשמו הוזמנה עבודת התמלול. ניגע בקצרה בצרכים השונים הללו, אבל קודם כל נדגיש עוד פרט חשוב: בכל עבודת תמלול עמידה בלוח זמנים הכרחית ביותר בהתאם לצרכי הלקוח.

לאילו מטרות נזדקק לשירות של תמלול קבצים?

  • תמלול הקלטות – תמלול הקלטות משמש לצרכים רבים, החל מהקלטת ראיון כזה או אחר, הרצאה באוניברסיטה, הקלטה של סיטואציה אישית או משפטית, הקלטה ישנה של אירוע משפחתי או של שידור רדיו וכדומה. האתגר העיקרי בתמלול קבצים מוקלטים קשור לאיכות ההקלטה. לעתים קרובות, בעיקר בהקלטות חשאיות או בהקלטות ישנות, איכות ההקלטה היא ירודה יחסית וצריך ציוד מקצועי שיסנן את הרעשים וישאיר רק את התוכן שאמור לעבור תמלול.
  • תמלול משפטי – תמלול הקלטות משמש לעתים קרובות לצרכים משפטיים, אך תמלול משפטי הוא ענף בפני עצמו עם דגשים רלוונטיים בפני עצמם. תמלול משפטי הוא חלק חשוב מאוד מהעבודה המשפטית, בעיקר בשלב הקראת הראיות ואתם צריכים לוודא שאת התמלול של הקבצים וההקלטות השונות הרלוונטיות לסיטואציה המשפטית שלכם מבצעים בצורה האיכותית והמקצועית ביותר. יש דברים שאסור לטעות בהם וזה אחד מהם.
  • תמלול שיחות וראיונות – לא תמיד התמלול משמש לצרכים משפטיים או להוכחה. לעתים, התמלול הוא פשוט צורך מקצועי של העלאה על הכתב של שיחה או ראיון בין שני אנשים. תמלול מסוג זה הוא תמלול שצריך להתבצע במקצועיות גבוהה גם כן, שכן לעתים קרובות תוכן השיחה או הראיון רלוונטי לכתיבה עיתונאית או מחקרית. גם שיחות טלפון מוקלטות שצריכות לעבור תמלול לקראת חקירה או הוכחה משפטית נכנסות תחת הקטגוריה של תמלול שיחות.

פרוטוקול שירותי תמלול: המקצועי ביותר לכל מטרה

בין אם מדובר בתמלול קבצים משפטיים, תמלול ראיונות או שיחות או תמלול הקלטות מכל סוג, אצלנו בפרוטוקול שירותי תמלול תמצאו את שירות התמלול המקצועי ביותר בשוק. אנשי המקצוע שלנו, המבצעים עבור לקוחותינו תמלול קבצים בכל לוח זמנים שידרשו, הם אנשי מקצוע שעוברים הכשרה נרחבת והם בעלי ניסיון רב בתחום התמלול. הציוד הטכני שלנו הוא הציוד המתקדם ביותר בשוק והתוצאה של כל זה היא פשוטה: עבודות התמלול שלנו הן המהירות והמקצועיות ביותר בשוק.