תמלול קלטות

אם יש לכם קלטת עם הקלטה של שיחה, הרצאה, דיון, או כל שיחה באשר היא, אפשר שאתם תרצו לתמלל את מה שנאמר בה. הסיבות לרצון לתמלל את ההקלטה הן מגוונות מאד – אפשר שמדובר על הקלטה של דיון שנערך במקום העבודה, ואתם מעוניינים לעיין בפרוטוקול, אפשר שזו הקלטה שאתם רוצים למסור כראיה לבית המשפט, אולי זו הקלטה של ראיון שערכתם, או הקלטה של שיעור או הרצאה שנכחתם בהם ואתם מעוניינים לקבל את החומר בצורה כתובה, כך שיהיה נוח לסקור אותו. המשותף לכל המקרים הללו, הוא שאתם זקוקים לשירותי תמלול קלטות. השאלה היא כמובן, האם לבצע את התמלול בעצמכם? למי לפנות כדי לקבל שירות מקצועי בתחום התמלול? איך מתמחרים שירות מיוחד שכזה? אנו כאן כדי לענות על כל השאלות החשובות שלכם בתחום התמלול לקלטות.

 שירות מקצועי שאין לו תחליף

  • האם לנסות לתמלל בעצמכם? – היתרון המרכזי של תמלול קלטות עצמאי ללא סיוע חיצוני, הוא כמובן בכך שאתם לא צריכים לשלם לאיש ואתם מבצעים הכל בעצמכם. אולם, יש פה כמה חסרונות ניכרים. קודם כל, תמלול איננו כה תהליך פשוט כמו שנראה לכם. לצורך העניין, לאדם ללא ניסיון, תמלול של שיחה בת חצי שעה, יכול לקחת בערך כשעה וחצי – וברור מכאן, מה קורה אם יש לכם הקלטות ארוכות יותר. יתרה מזאת – אם אתם צריכים למסור את התמלול לגורם פורמלי, כמו למשל בתי המשפט – הם ככל הנראה לא יסכימו לקבל כלל תמלול שאתם עשיתם בעצמכם. השילוב בין שני המרכיבים הופך את התמלול העצמאי ללא משתלם ברוב המקרים. עליכם לזכור כי זמנכם יקר מאד, ואינכם יכולים להקדיש כעת חצי מהלו"ז שלכם לתמלול, במקום להתעסק בנושאים הקשורים לעבודה, לימודים, משפחה וכיו"ב.
  • מי מתמלל עבורכם? – אם התמלול העצמאי לא בא בחשבון, אז למי אפשר לפנות? הפתרון הוא לפנות לחברות מקצועיות בתחום התמלול, שיספקו לכם את השירות של תמלול קלטות. מדובר על חברות אשר מעסיקות מתמללים במשרה מלאה, שבעצם התמלול הוא תחום ההתמחות שלהם. אלו אנשים אשר צברו ניסיון של שעות תמלול רבות. הניסיון הזה הופך כמובן את עבודת התמלול שלהם גם למהירה מאד, אבל חשוב מכך – למקצועית מאד. המתמללים שמועסקים בחברות התמלול אינם טועים, והתמלול שלהם נחשב למדויק מאד. הם יודעים בדיוק כיצד לתמלל משפט, כולל קטעים שאינם ברורים, וכמובן לחלק בין הדוברים שנמצאים בשיחה מוקלטת. הדבר מאפשר לכם כמובן, ליהנות מתמלול מדויק של מה שנאמר בקלטת, ובמקביל לחסוך בזמן מבחינתכם, ולקבל את החומר מוכן.
  • איך מתמחרים את התמלול? – כאמור, השירות של תמלול קלטות ניתן תמורת תשלום. המחיר של התמלול קשור גם לאורך וגם לאיכות שלו. לרוב, נהוג לתמלל את התמלול לפי שתי שיטות אפשריות – או לפי כמויות הדפים שיוצאים בסוף, או לפי אורך שעות ההקלטה שיש. כך או כך, ברור שככל שהתמלול ארוך יותר, כך המחיר יעלה. כמו כן, אם התמלול הוא בשפה שאיננה עברית – הרי שהמחיר יעלה, וככל שהשפה נחשבת יותר נדירה בישראל, המחיר יעלה בהתאם. עם זאת, כמובן שתמורת המחיר – אתם תקבלו תמלול מעולה וברמה גבוהה.

 לקבל שירות מלא ומקיף מפרוטוקול

אם אתם מעוניינים בשירותי תמלול איכותיים מאד עבור הקלטות שיש ברשותכם, אתם מוזמנים לפנות כבר עכשיו לחברת פרוטוקול! הניסיון שצברנו לאורך שנים רבות, וצוות המתמללים המקצוענים שלנו – כל אלו הסיבות שבגללן יותר ויותר אנשים בישראל, פונים לקבל מאתנו את שירותי התמלול, וגם אתם מוזמנים!